Hizmetler- Paratoner Ölçümü -

workers

Paratoner Güvenlik İhtiyacıdır
Paratoner kurulumu doğa olaylarına karşı oluşan bir güvenlik ihtiyacıdır. Bulutların birbirleriyle temas etmeleri neticesinde elektrik yüklenmesi oluşur ve yeryüzü ile bulut kütleleri arasında oluşan gerilim farkı kontrolsüz şekilde deşarj olduğunda yıldırım afeti meydana gelir.Paratoner kurulumu ile yıldırım afetlerine karşı önlem alınır ve korunma sağlanır. Paratoner kurulumu ile hayata geçen sistem belirlenmiş bir alanın ve / veya yapının korunmasını sağlar.Paratoner kurulumu korunması istenen alan ve bölge için farklı özelliklere sahip şekilde gerçekleştirilmektedir. Tüm alanı kapsayacak ve ilgili yapının en yüksek noktasına konumlandırılacak şekilde paratoner kurulumu gerçekleştirmek gerekmektedir.Paratoner kurulumu gerçekleştirecek ekip uzman kişilerden oluşmalı ve profesyonel ekipmanlar ile işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Sigma Elektrik Mühendislikolarak paratoner kurulumu, paratoner bakımı ölçümü ve raporlaması konusunda kanuni yeterliliklere sahip hizmet sunmaktayız.

Paratoner Ölçümü ve Raporlaması Yasal Zorunluluktur
Paratoner kurulumu gibi paratoner bakımı ölçümü ve raporlama hizmeti de alanında uzmanlaşmış elektrik veya elektrik elektronik mühendisleri tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir hizmettir.Sigma Elektrik Mühendislik alanında uzman personeli ile kanuni ve ilgili yönetmeliklere uygun olarak paratoner kurulumu ve paratoner ölçümü raporlaması hizmetini sunmaktadır.

Paratoner ölçümü gerçekleştirilirken ilk aşamada uzman ekibimiz;

Paratoner sistemini gözle kontrol ederek sistemin görünen eksiklerini tespit eder

Paratoner sistemininde iletken yalıtkanlarında yıpranma, hasar oluşumu var ise raporlama yapar.

Paratoner kurulumu teknik açıdan doğru şekilde yapılıp yapılmadığı inceler.

Paratoner sisteminin topraklama ölçümü gerçekleştirir.

Paratoner sistemi ile ilgili elde edilen tüm veriler kanuna uygun şekilde raporlar.

Topraklama ölçümü gerçekleştirilirken; yasal olarak paratonerlerin direnç sınırı 10 ohm olarak ilan edilmiştir. Bu değerin üstünde çıkan değerler uygun olarak kabul edilmemektedir.Tüm raporlama çalışmaları gerçekleştirildikten sonra yönetmelik ve kanunlara uygun olarak bir rapor hazırlanır ve kurumunuza teslim edilir. Ölçümleri gerçekleştirdiğimiz profesyonel cihazlarımızın doğru ölçümler yaptığına dair ölçü aletlerinin kalibrasyon belgesi ve ekibimizin konu hakkında yetkili olduğunu gösteren belge de rapor ile birlikte sunulur.Sigma Elektrik Mühendislik olarak paratoner kurulumu, paratoner periyodik bakımları, paratoner periyodik ölçümü yapma ve topraklama raporları hazırlama konusunda tecrübeli, uzman kadromuzla güven verici bir şekilde hizmetimizi sunmaktayız.Elektrik Mühendisleri Odasının meslek içi eğitimleri ve ilgili yönetmeliklerini takip eder. İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na uygun olarak yılda en az 1 defa gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Paratoner bakım, ölçüm ve raporlama hizmetini yetkin bir şekilde müşterilerimize sağlamaktayız.Paratoner kurulumu, paratoner bakımı, paratoner ölçümü ve raporlaması gibi hizmet ihtiyaçlarınız için Sigma Elektrik Mühendislik müşteri temsilcilerimiz ile doğrudan iletişime geçerek, uzman kaliteli ve uygun çözümlerimizden faydalanabilirsiniz.

construct

Firmamız, tesislerin elektrik ve mekanik tesisatlarının projelendirilmesinde ve anahtar teslimi taahhüt işlerinde hizmetlerini devam ettirmektedir.

Adres BİLGİLERİ

Halil Rıfat Paşa Mahallesi Perpa Ticaret Merkezi 
A Blok Kat : 11 No: 1372 Şişli - İstanbul
0 549 221 34 22
0 212 221 34 18
info@sigmaelektrikltd.com